
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Number of Bits | 14 |
| Sampling Rate | 200 ksps |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Reference Type | External |
| Number of Inputs | 1 |
| Core Architecture(core/core processor) | SAR |
| Configuration | S/H-ADC |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Input Type | Single Ended |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Analog Supply Voltage | 5 V |
| Max Digital Supply Voltage | 5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 5 V |
Stock: 1143
Distributors
pcbx
Unit Price$26.65489
Ext.Price$26.65489
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $26.65489 | $26.65489 |
| 10 | $21.77853 | $217.78530 |
| 25 | $20.58410 | $514.60250 |
| 50 | $20.01313 | $1000.65650 |
| 100 | $19.45799 | $1945.79900 |
| 300 | $18.91825 | $5675.47500 |
| 500 | $18.39348 | $9196.74000 |
| 1000 | $17.88331 | $17883.31000 |
